wordpress başlangıç rehberi

WordPress konusunda yeni misiniz ? WordPress Başlangıç Klavuzu web sitelerini daha profesyonel kullanmak isteyen herkes için temel bilgileri veriyor. Yeni başlayanlar, WordPress ile web sitesi kurmak isteyen herkes için bir rehber hazırladım.

Bölümler

1) WordPress Nedir ?
2) Neden WordPress Kullanmalısınız ?
3) WordPress Web Tasarım Seçeneklerinizi Keşfedin

WordPress Nedir ? Ne işe yarar ?

WP dünyanın en popüler web sitesi yönetim yazılımı. Web sitenizi yönetmek gerçekten kolaylaşıyor. Türkçe arayüzü, sayısız tasarım ve içine eklenebilen fonksiyon seçenekleri ile Windows gibi bir platform haline geldi.

WP, kolay kullanım, hız ve harika kullanıcı deneyime odaklanmış içerik yönetim yazılımıdır. Dünya genelinde aktif bir topluluğa sahip wordpress bir açık kaynak projesidir.

WP, güçlü özelliklerle kullanıcıyı yayıncıya dönüştüren, interneti kolaylaştıran, hoş ve çekici bir platformdur. Hızlı, hafif ve ücretsiz içerik yönetim sistemidir. Kullanıcının hissederek varsayılan ayarları ve özellikleri değiştirebildiği benzersiz özelleştirme yeteneğine sahiptir.

WordPress Yönetim Paneli ile web sitesi yönetimi çok kolay

wordpress admin

Yönetim panelinden web sitenizle ilgili herşeyi gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenize yeni içerikler, yazılar, resimler, video vb pek çok farklı içeriği eklemek mümkündür. Yeni bir tema veya eklenti kurabilirsiniz. Temaların ve eklentilerin özellikleri ayarlardan değiştirebilirsiniz. Yönetim paneli, çok kullanıcılı çalışmak için tasarlamıştır. Blog yazarlarınız kendi yazılarını düzenleyebilirler.

WordPress’in en sevdiğim özellikleriden birisi medya yönetimidir. Resim yüklemek gibi çok sık yapılan bir işi ustalıkla yapmanızı sağlayarak kolaylaştırır. Bütün resimleriniz içinde arama yapmak, boyutlarını değiştirmek gibi temel işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Web sitenizin önyüzünde profesyonel görümüm

Web sitenizin önyüzünün görünümü diğer web sitelerinden bir farklılık göstermeyecektir. Profesyonel ve etkileyici temalarla ziyaretçilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

wordpress ön yüzün görünümü

Mobil cihazlarla internete girişlerin en yüksek düzeylere çıktığı bugünlerde, web sitenizi mobil cihazlarla uyumlu hale getirebilirsiniz.

Hedefleriniz için bir platform oluşturun

Web sitenizde yapmak istedikleriniz çok farklı olabilir. E-ticaret, kurumsal tanıtım, otel tanıtımı, kişisel blog farketmez. WP, hedeflerinize ulaşmanız için web sitenizi bir platform gibi kullanmanıza imkan tanır. Dünyada pek çok alternatif olmasına rağmen WP, binlerce katılımcısı ile oluşturduğu ekosistemi her gün daha çok güçleniyor. Bunun anlamı web sitenize daha çok özellik ekleyebilmek ve ondan daha çok yararlanabilmek demektir. Hedeflerinizi yolda değiştirseniz bile, web sitesini yenilemek, içerikleri yeniden organize etmek, yeni fonksiyonlar eklemek veya kullanmadıklarınızı çıkarmak iş olmaktan çıkıyor. Profesyonel bir yardımcı gibi WP, hedeflerinize doğru ilerlemeniz için yardımcı oluyor.

WordPress için profesyonel hizmet mi arıyorsunuz ?

web tasarım sitesi

Şirketiniz için profesyonel ve etkileyici web sitesi için hizmetlerimizi inceleyin

Wordpress Hizmetleri

 

Bölüm 1