Bir Sayfa Seçin

Biz Web Tasarım Sitesi’nde yıllardır WordPress kullanıyoruz. Müşterilerimiz bize Neden WordPress Kullanmalıyız sorusunu yönelttiklerinde onlara aşağıdaki avantajlarını anlatıyoruz.

Kullanımı kolaydır

Başlangıçta bahsettiğim gibi kullanımı kolaydır. WTS olarak daha önce pek çok yazılım kullanmayı denedik. Edindiğimiz deneyimler sonucunda en etkili sonucu WordPress ile aldık. Eğitim gerektirmeden kullanmaya başlayabilirsiniz. Detayları kullanırken öğrenebiliyorsunuz. Web sitenize resim veya video ekleme çok kolayu. Sürükle bırak tekniği ile yüklemeler yapmak yapabilirsiniz. WordPress web sitenize zorlamanmadan bilgi yüklemenizi sağlar.

WTS’de müşterilerimize site yönetimini bırakmayı seviyoruz. Bir haber sitesi için eğitim vermek birkaç saatimizi aldı. Daha sonrasında kullanıcılar haber eklemeye başladılar. Sonradan oluşan soruları ise sık yapmadıkları konulardı. WooCommerce ile sanal mağaza uygulamalarında da benzer durum sözkonusu. WordPress, küçük bir siteden büyük ölçekli bir siteye kadar kolay kullanımından bir şey kaybetmiyor.

Bir blog açmak için ideal bir yazılımdır

Blog açmak veya içerik pazarlama yapmak değeri her geçen gün artan, gelir getiren pazarlama faaliyetlerden. WordPress’in başlangıçtaki amacı bir blog yazılımı olmaktı. O kadar popüler oldu ki, bir içerik yönetim yazılımına dönüştü.

Maliyet avantajları sağlar

WordPress ücretsiz açık kaynak bir yazılımdır. Çalıştırmak ve güncel sürümler için para ödemezsiniz. Binlerce ücretsiz eklentisi ile yazılım maliyetinizi düşürür. Özel ihtiyaçlarınız için daha az kaynak kullanmanızı sağlar. Daha düşük maliyetle daha fonksiyonel ve daha deerli bir web sitesine sahip olursunuz. Daha zengin özelliklere daha az para ödediğiniz gibi daha az zaman harcarsınız.

Sınırsız özelleştirme imkanına sahip olursunuz

İster sıfırdan bir tasarım yaptırın, dilerseniz hazır bir tasarımı alarak özelleştirin. WordPress ile limitsiz özelleştirme seçeneğiniz vardır. Web sitenizin görünümünü tişört değiştir gibi kısa sürede değiştirmeniz mümkündür. PHP kodlama biliyorsanız dilediğiniz kodlamaları sitenize ekleyerek hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir tasarımcı veya ekibe bağlı kalamadan çalışabilirsiniz. WordPress temasını satın alarak, bizim gibi bir web tasarım ekibine çalışmalar yaptırabilirsiniz. Hazır tasarımlar hızlıca web sitenizi inşa etmeyi sağlar. Özelleştirmelerle tam size uygun hale getirilir. WTS olarak şirketlere profesyonel WordPress web tasarım hizmeti veriyoruz. İlginizi çekebilir.
tresan.com wordpress web tasarım çalışmalarımızdan

Yönetim işleri kolayca halledilir

Web sitenizi yönetmek için tarayıcı olan bir cihaz yeterlidir. Bir bilgisayar veya tablet ile teknik bilgilere (HTML, FTP vb) ihtiyaç duymadan çalışırsınız. İşiniz büyüdükçe web siteniz de büyüyecektir. İçerikleriniz artsa da web sitenizi yönetmede bir performans kaybı yaşamazsınız.

Çok kullanıcı altyapısı ile erişimi düzenleyerek işlerinizi yapmanız mümkündür. Web sitenizin kontrolü sizin elinizdedir. Webmaster’ı beklemeden bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Belirli bir tarihte içerik yayınlamak için WordPress’e bunu söylemeniz yeterlidir. O tarihte sizin için yayınlamayı gerçekleştirir.

WordPress, yazılarınıza yapılan yorumları yönetmenize imkan verir. Spam yorumlardan korunmak için Akismet eklentisi yardım eder. Özetle ziyaretçilerinizle sohbette kontrol sizin elinizdedir.

Dijital pazarlama için etkili bir araçtır

Arama motorları WordPress sitelerini sever. Web siteniz, Google’da ilk sırada çıkmak için gerekli araçlarla donatılabilir. Sosyal medya ile entegre çalışabilir.
Ziyaretçilerin tekrar gelmesini teşvik edecek yapıyı kurmanız mümkündür. Ziyaretçilerle çift yönlü iletişim kurmanızı sağlar. Sektörünüzdeki otoritenizi güçlendirir.
Daha fazla marka farkındalığı yaratmanıza yardımcı olur. Önemli konularda ziyaretçilerinizin fikrini çok kısa sürede almanızı sağlar. WordPress SEO eklentileri ile daha güçlü bir pazarlama aracı haline gelir.

Biz WTS olarak müşterilerimize bütçelerini dijital pazarlama gibi alanlarda kullanmalarını tavsiye ediyoruz.